Jak správně pečovat o vlasy v letním období.

Teplé a slunečné dny se již přihlásily naplno a proto je dobré se připravit nejen na ochranu těla před sluncem, ale také chránit své vlasy před nepříznivými jevy v letních dnech, protože v tomto období vlasy trpí nejvíce. V průběhu letních dnů jsou vlasy vystaveny mnoha rizikovým faktorům, které se na nich mohou nemile podepsat.

Slunce, slaná či chlorovaná voda, nadměrné teplo, vlhkost, nedostatečná péče a další nepříznivé faktory mohou velmi ovlivnit stav vašich vlasů. Proto je velmi důležité vybrat kvalitní profesionální vlasovou péči určenou pro tyto letní dny, aby vlasy dostaly potřebnou péči.

V létě je velmi důležité vlasy chránit produkty s obsahem složek pro ochranu před UV zářením. Ideální kombinace pro ochranu vlasů je použití letního šampónu, který vymývá sůl, chlor a písek z vlasů. Dále letní regenerační maska, která vlasy oslabené sluníčkem vyživí a důkladně hydratuje vlasy, aby nebyly vlasy vysušené. A do třetice ideálně letní ochranný olej na vlasy, který je ideální při slunění u moře či bazénu.

Působení UV/UVB záření, slané vody, písku a chlóru má neblahý vliv na vlasy. UV záření odčerpává důležité proteiny z vlasů. Vlas se působením těchto letních negativních faktorů otevře a tím se poškozuje. Naruší se přirozená ochranná vrstva vlasů a vlasy jsou pak křehčí, méně odolné a lámavé. 

Pro péči o suché vlasy po dovolené, ale také v průběhu například arganový olej na roztřepené konečky a suché vlasy OLEA Argan Oil Precious nebo silně hydratační masku na vlasy Ocean Mask.

Zde Vám dáme pár tipů na produkty letní péče, které důkladně ochrání vaše vlasy.

SUN OLEA SHAMPOO & shower gel 300ml - Dott.Solari Italy

Letní hydratační šampon a sprchový gel v jednom pro vlasy a tělo. S obsahem výtažků z Limetky a Avokáda. Navržen tak, aby důkladně odstranil sůl a chlor, zachovává vitalitu a přirozenou krásu vlasů. Jemně čistí a hydratuje po dlouhou dobu a dodává také pokožce pocit pohody.
After Sun OLEA Mask 200ml - Dott.Solari Italy

Letní hydratační maska na vlasy s obsahem výtažků Limetky a Avokáda. Hluboce vyživuje vlasy, které potřebují hydrataci po delším vystavení slunci, soli a chloru. Maska dodává vlasům hebkost, vitalitu a lesk.
KAYPRO SUN PROTECTIVE OIL 150ml

Letní ochranný olej na vlasy vystavené slunci, chlóru a soli. Obsahuje vzácné ochranné složky Monoi de Tahiti - jejich složení je založené na přírodních složkách z tropického ostrova Tahiti. Jeho lehká textura chrání před suchem a udržuje vlasy hedvábné a lesklé.


KAYPRO Sun set (350ml + 500ml + 150ml)

Letní péče 3 produktů na vlasy a tělo s obsahem vzácné přírodní látky oleje MONOI OIL z Tahiti s hydratačním, výživným a ochranným účinkem. Je bohatý na antioxidanty a vitamíny, působí proti známkám stárnutí, chrání tělo a vlasy, dodává hebkost, hydrataci a lesk.KAYPRO SUN cestovní set (2x100ml)

Letní řada pro péči o vlasy v malém cestovním balení s obsahem vzácné přírodní látky oleje MONOI OIL z Tahiti s hydratačním, výživným a ochranným účinkem. Je bohatý na antioxidanty a vitamíny, působí proti známkám stárnutí, chrání vlasy, dodává hebkost, hydrataci a lesk.OCEAN MASK 1000ml Dott.Solari 

Silně hydratační maska na vlasy s mořským Kolagenem pro všechny typy vlasů. Ideální zejména pro suché vlasy, které potřebují dodat hydratační složky. Mořský Kolagen hydratuje a zjemňuje vlasy a usnadňuje tím rozčesávání vlasů a dodává rychlou hydrataci suchým vlasům. Zlepšuje strukturu vlasu a dodává lesk. 
OLEA Argan Oil Precious 100ml Dott.Solari

Arganový hydratační olej na vlasy rychle se vstřebávající, ideální pro matné a krepaté vlasy. Dodává vzácnou výživu, navrátí vitalitu a lesk i těm nejvíce dehydratovaným suchým vlasům. Vhodné zejména pro rovné hladké vlasy.

Související produkty

Letní hydratační maska na vlasy KAYPRO

Letní hydratační maska na vlasy KAYPRO

KAYPRO Sun Hydra Mask 500ml Hydratační maska na vlasy ideální pro letní období...

Běžná cena Nejvýhodnější cena za posledních 30 dní. 339 Kč Cena 299 Kč
  • -40 Kč
Letní hydratační maska na vlasy OLEA SUN

Letní hydratační maska na vlasy OLEA SUN

After Sun OLEA Mask 200ml Dott.Solari Italy Letní hydratační maska na vlasy s obsahem...

Běžná cena Nejvýhodnější cena za posledních 30 dní. 339 Kč Cena 299 Kč
  • -40 Kč
Letní hydratační šampon na vlasy KAYPRO

Letní hydratační šampon na vlasy KAYPRO

KAYPRO Sun Hydra Shampoo 350ml Hydratační šampon ideální pro letní péči o vlasy...

Běžná cena Nejvýhodnější cena za posledních 30 dní. 339 Kč Cena 299 Kč
  • -40 Kč
Letní olej na vlasy OLEA SUN Screen Oil UV

Letní olej na vlasy OLEA SUN Screen Oil UV

OLEA SUN Screen Oil UV 150ml Dott.Solari Letní ochranný a hydratační olej na vlasy k...

Běžná cena Nejvýhodnější cena za posledních 30 dní. 439 Kč Cena 398 Kč
  • -41 Kč
Letní péče o vlasy a tělo KAYPRO Sun

Letní péče o vlasy a tělo KAYPRO Sun

KAYPRO Sun set (350ml + 500ml) Letní péče o vlasy a tělo s obsahem vzácné přírodní...

Běžná cena Nejvýhodnější cena za posledních 30 dní. 678 Kč Cena 599 Kč
  • -79 Kč
  • Balení
Letní péče pro vlasy a tělo Olea Sun

Letní péče pro vlasy a tělo Olea Sun

OLEA SUN set (300ml + 200ml) Dott.Solari Italy Letní péče pro vlasy a tělo s obsahem...

Běžná cena Nejvýhodnější cena za posledních 30 dní. 738 Kč Cena 599 Kč
  • -139 Kč
  • Balení