Filtrovat podle

TYP VLASŮ

TYP VLASŮ

TYP PRODUKTU

TYP PRODUKTU

Cena

Cena

  • 312 Kč - 1 044 Kč

Značka

Značka

Péče o barvené vlasy

Při poslední návštěvě profesionálního italského kadeřníka Denise Andreolli, který se účastnil školení našeho týmu kadeřníků a prodejců obchodu pecePROvlasy.cz jsme se u této příležitosti zeptali na několik témat z oblasti péče o vlasy. V tomto článku jsme pro vás vybrali téma:


JAK SPRÁVNĚ PEČOVAT O BARVENÉ VLASY


I přesto, že v dnešní době jsou již na trhu velmi kvalitní produkty pro barvení vlasů, tak stále kolem sebe vidím spoustu žen, které mají vlasy po barvení silně narušené a oslabené.

Příčin může být samozřejmě více proč se tomu tak děje. Jak už jsem zmínil, tak v dnešní době je na trhu již spousta velmi kvalitních značek a proto by při barvení vlasů nemělo docházet k takovému narušení vlasů jako třeba v dřívějších dobách, kdy produkty barvy na vlasy nebyly tak šetrné jako v dnešní době. 

Samozřejmě vždy záleží také na zručnosti kadeřníka zda zvolí správný postup a péči, aby vlasy byly po barvení krásné, zdravé a lesklé. Každé barvení vlasy naruší, protože zde dochází k chemickému procesu díky kterému se „vlas otevře, barva se uloží do vlasů a poté dochází k uzavření vlasů“. Proto je vždy důležité, aby kadeřník zvolil správný postup a i zákazníkovi vysvětlil co je vhodné a hlavně možné v případě nějaké zásadnější změny barvy provést, aby vlasy neutrpěly na své kráse a zůstaly zdravé.

Často přijde zákaznice s požadavkem na zásadní změnu barvy vlasů, která není možná provést ihned při první návštěvě, protože by došlo k velkému zásahu do struktury vlasů což způsobí, že vlasy jsou silně narušené, roztřepené a dochází i k lámání vlasů. V tento moment by měl kadeřník zákaznici vysvětlit jaký postup lze zvolit, aby nedošlo k velkému narušení vlasů a dohodnout se zákaznicí postupnou změnu. Pokud se kadeřník nechá zákaznicí přemluvit a provede změnu, kterou zákaznice žádá, většinou to dopadne tak, že vlasy zůstanou silně narušené a zákaznice ve výsledku odchází nespokojená a kadeřník tak přichází o svoji klientku. Proto vždy doporučuji, aby jste se vždy se svým kadeřníkem poradili a dali na jeho rady a doporučení. 

DALŠÍM DŮLEŽITÝM FAKTOREM JE NÁSLEDNÁ DOMÁCÍ PÉČE O BARVENÉ VLASY
Barvené vlasy potřebují po barvení dodat potřebnou regeneraci, protože jak už jsem zmínil, tak každé barvení vlasy více či méně naruší. Ideální jsou produkty určené přímo pro barvené vlasy, které zamezují nežádoucímu vymývání barvy a díky nízkému pH chrání při mytí barvu ve vlasech. Zároveň pomáhají vlasy regenerovat, dodávat hydrataci a vlasy tak zůstávají lesklé a zdravé. Používání produktů určených přímo pro barvené vlasy tak pomáhá udržovat trvanlivost barvy ve vlasech. Důležitým upozorněním je, aby jste vlasy nemyli dříve jak jeden den po barvení, protože by jste mohli narušit proces stabilizace barvy ve vlasech. 

Pro péči o barvené vlasy bych vždy doporučil kombinaci regenerační masky a šamponu pro barvené vlasy ideálně s obsahem keratinových složek např. od italské značky DOTT.SOLARI šampon a masku na barvené vlasy Color Saver Shampoo a Color Saver Mask pro podporu regenerace nebo přímo kaviárovou ochrannou péči pro barvené vlasy od italské značky KAYPRO Caviar Shampoo a Caviar Mask.
 
   

Svým klientkám také doporučuji pro domácí péči ochranné kaviárové séra a oleje např. KAYPRO Caviar Oil určené právě pro ochranu barvených vlasů, zabraňování třepení konečků a podpory lesku. Můžete také využít arganový hydratační olej např. KAYPRO Argan Oil či DOTT.SOLARI Argan Oil, který vlasům dodá potřebnou hydrataci a pomáhá zacelovat roztřepené konečky a suché vlasy. 

Další extra péčí o barvené vlasy jsou barevné oživující masky, které pomáhají obnovovat barvu ve vlasech a také dodávat výživu do vlasů např. KAYPRO Color Mask. Díky těmto barevným oživujícím maskám prodloužíte trvanlivost a lesk barvy ve vlasech a vaše další návštěva u vašeho kadeřníka se tím pádem prodlouží, protože vaše barva zůstane déle v plné kráse.
Doufám, že jsem vám alespoň trošku poradil a objasnil jak ideálně pečovat o barvené vlasy.

S přátelským pozdravem Denise Andreolli

Počet produktů: 26

Zobrazení 1-26 z 26 položek

Aktivní filtry